Rgs 152011
 

Trumpėjant dienoms ir ilgėjant naktims nebėra jau taip jauku važinėtis dviračiu, tad keletas linksmų savigynos patarimų iš dar 1901 metais leisto anglų žurnalo-knygos “Pearson’s Magazine”. Kaip ir šiais laikais, taip ir praėjusio amžiaus pradžioje buvo pilna nenaudėlių, kurie vienaip ar kitaip norėjo kenkti dviratininkams. Tais laikais žmonės labiau pasitikėdavo savimi ir savo kumščiais, apsigindavo ir duodavo atkirtį visiems niekšeliams, nelaukdami jokios pagalbos iš šalies. Šiuos patarimus galima būtų pritaikyti ir šiuolaikiniame gyvenime.

Šios pamokėlės vaizdžiai parodo kaip greitis, gudrumas ir pats dviratis gali tapti gera savigynos priemone. XX a. pradžioje dviratis dar buvo retenybė ir prabangos daiktas, ne visi galėjo važinėti tokia transporto priemone, todėl daugelis ir kentėjo nuo visokių žulikų užpuolimo ir bandymų pagrobti dviratį.

Jei matote užpuoliką pasiruošusį jus pulti, tai dviratis gali tapti gera užtvara-skydu. Stenkitės dviračiu atsitverti, kad apsigintumėte nuo bandymų jums suduoti ir išlaukti momento savo sėkmingam smūgiui anam nenaudėliui.

Jeigu jūsų kelyje stovi girtas ar agresyviai nusiteikęs žmogus, tai galite pabandyti jį netikėtai sugluminti. Greitai važiuokite tiesiai į jį, o paskutiniu momentu staigiai apvažiuokite, vargu ar jis suspės sureaguoti į tokius veiksmus. Jei nuspręsite apvažiuoti didesniu lanku, tai toks manevras duoda šansą niekšeliui įkišti pagalį į jūsų ratus, o tai neišvengiamas griūvimas.

Vandens pistoletas (tokie gal buvo naudojami savigynai XX a. pradžioje?) ar dujų balionėlis – ne pati geriausia priemonė apsiginti važiuojant dviračiu, geriau naudoti kokį gerą strypą (tiktų ir metalinė ilga pompa), galite smagiai suduoti užpuolikui.

Vaizdelis viršuje puikiai parodo, kaip sėkmingai dviratį galima paversti ginklu, pradžioje ginantis, paskui bet kuriuo momentu nuo gynybos pereinant prie puolimo.

.

Netikėtumas – jūsų sėkmės garantas. Stumtelkite dviratį į užpuoliką, kad šis sekundei susimėtytų, tai duos jums galimybę suduoti gerą smūgį.

Didelis greitis yra jūsų sąjungininkas. Jei nebėra kitos išeities, tai netikėtas šuolis nuo dviračio ant užpuoliko ne tik kad neduos jam atsipeikėti, bet ir gerokai jam pakenks.

Jei jus vejasi nepažįstamas žmogus, tai galima lengvai juo atsikratyti. Jam arčiau privažiavus, staigiai stabdykite, jis trenksis į jūsų dviračio galinį ratą ir nugrius, jums beliks tik pamojus nuvažiuoti.

🙂


  One Response temai “Savigyna dviračiu”

  1. labai idomu ir siolaikiska .

 Komentuoti

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)