Geg 262011
 

Apie Kauno dviračių maratoną buvo nemažai diskutuota Velouosto forume. Tai buvo tikrai vykęs renginys, kuriame keli forumiečiai pirmą kartą startavo Velouostas.lt komandos sudėtyje. Rezultatus, atsiliepimus bei kitas įdomybes galima sužinoti forumo susirašinėjimuose.

Algirdas, simas ir aš (garas) startavome sporto grupėje, Doncė – mėgėjų grupėje. Nipelis sporto grupėje važiavo individualiai, kadangi į forumą atėjo kiek vėliau ir nespėjo prisijungti prie komandos.

Tad keletas pastebėjimų…

Sporto grupė… Šioje grupėje startavo gana įvairaus lygio ir pajėgumo dviratininkai – nuo aktyviai sportuojančių profesionalų iki mėgėjiškai važinėjančių dviratininkų, kurie panoro save iš bandyti beveik 80 km ilgio žiedinėje trasoje.

Nors dviratininkų „uniforminė“ apranga ir marga, bet grupėje jie visi labai suvienodėja ir gana sunku atskirti, kas yra kas, retas kuris vilkėjo išskirtinius apdarus, kad galėtų išsiskirti. Greičiausią posūkį po ilgosios nuokalnės, kaip ir priklauso patyrusiems dviratininkams, dauguma įveikdavo gana atsargiai, dėl per didelio pramuštgalviškumo vengdami griūties (nors vis tik ir neišvengdami).

Priekiniame plane matote man žinomą žmogų iš sportinės jaunystės laikų, dabar V40 amžiaus grupėje puikiai rungtyniaujantį uteniškį Darių Tamošiūną (aukštas – mėlynai geltonas). Kai šnekėjausi su juo po varžybų, tai papasakojo man, kad vėl aktyvus važinėjimas dviračiu jam padėjo atsikratyti nereikalingos draugystės su medikais, su kuriais teko prieš kurį laiką daug bendrauti dėl įvairių nemalonių sveikatos sutrikimų…

Šio žilo veterano asmeniškai nepažįstu, bet tai, kad jis važiuoja „oldschool‘iniu“ Colnago dviračiu, daug ką pasako apie jį.

Čia jau daugiau jaunimo, kai kurie pasidabinę tautinėmis spalvomis…

Mėgėjų grupė… važiavo šiek tiek daugiau nei 30 km. Čia jau daug daugiau įvairumo ir smagių personažų, bei pramuštgalviškumo.

Drąsūs greiti viražai ant slydimo ribos, nesvarbu, kad dviračių svorio centras aukštai. Pirmojo rato greitajame posūkyje iš karto du padraugavimai su asfaltu, begalinės drąsos rezultatas…

Truputį atsargesnis posūkis…

Mažiau atsargesnis…

Beveik profesionalus…

MTB su „slikais“ niekuom nenusileidžia plentinukams…

Šiose nuotraukose puikiai matosi begalinės drąsos posūkyje rezultatas, bet žmogus valingas – toliau važiuoja.

Merginos taip pat puikiai mynė pedalus, ne vieną vyruką palikdamos už savęs.

Šiš personažas man labiau prie širdies –  senas Peugeot plentinukas ir prie jo tinkanti apranga.

… ir mėgėjų įvairovė, saviti charakteriai…

… tik Doncė su savo ramaus „akmeninio“ veido įvaizdžiu toks ir išliko visą distanciją, santūriai atsargus…

„Y“ rėmo prekybcentrių dviračiai puikiausiai tiko įveikti sunkią distanciją…

Taip pat ir kruizeris neatsiliko nuo visų kitų, pasirodo gali būti ir greitas dviratis, o myniko apranga ir šalmas labai tiko prie šio greičio.

Kai kurie tėveliai pradžiugino savo atžalas, suteikdami jiems greičio ir varžybų potyrį.

O besiplaikstantys „treningai“ visai nesukelia jokio vėjo pasipriešinimo…

kaip ir Juodulio talismanas triušis, jis įkalnėje turėjo labai padėti jo vežikui, taip ir buvo…

Buvo smagu dalyvauti ir žiūrėti…

(Saulašarės ir Simo nuotraukos. Daugiau iš jų foto: https://picasaweb.google.com/simas.vaikasas/KaunoDviraciuMaratonas2011# )


  2 Atsakymai temai “Nedidelis foto reportažas apie Kauno dviračių maratoną 2011”

  1. tikrai nuostabus renginys tiek dalyvauti, tiek pažiūrėti. Neabejoju, kad pateks į mūsų šalies dviračių sporto ir pramogų istoriją. Labai šauni dinamiška trasa; iki pilnatvės trūktų nebent tik senamiesčio gabalėlio su akmeniniu grindiniu. Ačiū organizatoriams, dalyviams, fotografams, žiūrovams.

  2. Puikus pasakojimas. Išties priminė geras patirtis. Ačiū

 Komentuoti

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)