Plagiatorių sarašas

 

Šiame puslapy skelbiamas sąrašas plagiatorių, kurie pažeisdami žurnalistikos etiką ir autorių teises pasinaudojo Velouoste skelbiama informacija.

  • Ilona Staškutė „Lietuvos žinių“ straipsnyje  „Dviratis tinka visiems metų laikams“ pasinaudojo Velouosto straipsniu „Dviratis žiemą. Kaip rengtis? Ar nešalta?“ nepaminėdama šaltinių ar autoriaus, nei kreipėsi sutikimo. I.Staškutės straipsnio skyrelis „Tinkama apranga“, sutampa su Velouosto straipsnio turiniu, nieko nepridedant tik perfrazuojant ir sutrumpinant minėtą straipsnį. Tokiu atveju turėtų būti paminėtas šaltinis ar autorius, tačiau vietoj to prisidengiama: „Dviračių mėgėjai sako..“, „Patyrę dviratininkai rekomenduoja..“… Autorė ginasi jog tai bendro pobūdžio informacija, tačiau patarimų rinkinys, formuluotės, akcentai, minčių eiga ir konstrukcija išduoda jog tai perfrazuotas Velouosto straipsnis. Taip pat sutampa straipsnių kompoziciniai principai.

Kadangi informacijos perfrazavimas nepateikiant nuorodų į informacijos šaltinius taip pat vadinamas plagiatu, gėda Ilonai Staškutei, ir tai juoda dėmė jos žurnalistės karjeroje.

____________________

Ačiū skaitytojams už pastebėtą plagiatą

  3 Atsakymai temai “Plagiatorių sarašas”

  1. ten kur pradedama apie sofas ir sildomas sedynes, as jau galvojau kur man tai girdeta :).. Paskui toliau paskaiciau apie apranga – viskas pasidare aisku 🙂

  2. Geda…labai geda. Gerai, kad kazkas tai pamate ir viesai pranese.

  3. Nebera straipsnio :/

 Komentuoti

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)