Paskutinis prisijungimas: Dabar yra 2024 Kov 29 00:11


Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Grandinę plauti nereikia.
StandartinėParašytas: 2011 Geg 03 02:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Kov 19 17:19
Pranešimai: 399
Miestas: Lietuva
Grandinę ne plauti reikia, o mažiau terlioti tepalais.
Tada smėlis neprilips. O kas prilimpa - nubyrės savaime.

Tepti reikia mažai: po lašelį į narelį. Ir tik į tarpelį tarp žiedo ir plokštelės.
Nereikia terlioti grandinės paviršių.

Tepu aliejumimaisto atliekų. Itin tepus būna aliejus iš žuvies pusgaminių. Klaipėdoje to turi būti apstu.
Tokį gamtinį tepalą nebaisu nukratyti ant žemės. Jį bakterijos ir grybeliai, pelėsiai labai mėgsta.

Bet kadangi tepu nesmarkiai, tai nubyra nedaug. Byra jau sukietėjęs tepalas su purvu ir priemaišom.

Žuvų skaičius vandenyne sumažėjo smarkiai. Žmogus jas suėdė. Tad verta žuvies nepirkti. - Ją gelbėti.
Aliejaus daug yra ir kitame maiste.
Bet net ir iš vienos žuvies dėžutės gausi tiek aliejaus, kad pakaks keliems metams. Kvaili maisto gamintojai irgi tausoja žuvį. Todėl vietoj jos įpila verčiau daugiau aliejaus. Kito šlamšto irgi įpilą. Tad žuvies dėžutėje nedaug. Ją reikia sužvejoti. Tai papildoma pramoga.

Daugiau apie grandinę ir neplovimą labai gerai rašo šaunus Andriukas dviratukas čia:
viewtopic.php?t=194&p=3619&hilit=plauti#p3619
Aš jam visiškai pritariu.
Patingėjote ieškoti.

_________________
Linas Vainius rašė:
  • ereliai apsiktais kulnais
  • baikime drumsti ..sūriais pajūrietiškais bezdalais
  • prikibtų gatvėje ..žinočiau kaip elgtis. Internete "viskas galima, žodžio laisvė
LDB - sukčiai
andrius.saugokmedi.lt <- :mokinasi: Už ką balsuoti


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Geg 04 17:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 17:44
Pranešimai: 704
Andriukas dviratukas rašė:
Grandinę ne plauti reikia, o mažiau terlioti tepalais.
Tada smėlis neprilips. O kas prilimpa - nubyrės savaime.


Sioje vietoje su Andriuku sutinku. Nors tikri dviraciu entuziastai, del tokiu minciu mane jau klaunu isvadino :lol: :lol: :lol:
Taciau sprotu aliejumi grandines neverta teplioti (nebent esate zaliasis ekologas). Yra specialiu alyvu grandinems, jei neisreklamuoti gamintojai, kainuoja minimaliai (5 Lt) arba buitine alyva galima panaudoti is bedos.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Vhbd3KyEplU


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kaip nuplauti grandine
StandartinėParašytas: 2011 Geg 04 18:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 02 16:54
Pranešimai: 12
noriu paklaust, kas geriau iš esamų spintoj: skysta alyva ar vos tirštesnis automobilinis guolių tepaliukas Elf. Neabejoju, iš bėdos abu tiktų, bet ką patartumėt. Skystalą ar želatiną?

_________________
...ir aš tikrai myliu Lietuvą, ...bet dviratį labiau :)


Paskutinį kartą redagavo Paul_84 2011 Geg 04 19:45. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kaip nuplauti grandine
StandartinėParašytas: 2011 Geg 04 18:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 17:44
Pranešimai: 704
Reikia sutepti tik asele ant kurios sukasi rolikas. Turint tirsta tepala reikia arba jame isvirti grandine arba ardyti visus rolikus, kad istepti ju vidu (kas sunkiai isivaizduojama). Todel suprantama, kad geriau panaudoti skysta alyva.
Siuolaikines specialios alyvos buna ir skystos formos kurios subegusios tarp roliko ir aseles sukieteja.

ps: pigios grandines alyvos maciau "Auto X" parduotuvese.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Vhbd3KyEplU


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kaip nuplauti grandine
StandartinėParašytas: 2011 Geg 05 01:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 02 16:54
Pranešimai: 12
logiška, dėl to ir klausiu, nes atrodo lyg anksčiau ereliukus, desnas, aistus ir rambynus tepdavom belen kuom, kad tik neužrūdytų.

na va, pagaliau ir aš susitvarkiau. Užtrukau 4 valandas. Buvo ką veikti. Iš naujo perrinktas galinis simpleksas, blizga kaip naujas. Išvalytos priekinės ir galinės žvaigždės. Įdomiausia buvo su grandine. negalėjau nuimti, tad teko improvizuoti. Taigi, 400 ml skiediklio buvo supilta į didelį Nestea butelį. plauta prasukant po 1/3 visos grandinės. Skiediklį perkošiau dukart, taigi, grandinė nusiplove nuostabiai. Užtruko, bet man to plovimo užteks visam sezonui, nesu iš tų pedantų, kur po kiekvieno pasivažinėjimo puls ant kelių prieš dviratį. Jis man turi tarnauti, o ne aš jam ;)

labai nesunkus metodas perkošti purviną valiklį (matysit foto). Tik uždedam merliuką ant butelio kaklo. Bus ką kitą kartą naudoti. Tikriausia kiekvienas tokiam darbe suras sau tinkamų metodų ir priemonių. Procesas truputį užknisantis, bet nenustebsiu, jei mano atveju sistema nebuvo valyta nuo pat pagaminimo (berods 2005).

foto: https://picasaweb.google.com/1109133365 ... tMay52011#

_________________
...ir aš tikrai myliu Lietuvą, ...bet dviratį labiau :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Bir 12 02:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Kov 19 17:19
Pranešimai: 399
Miestas: Lietuva
Štai perskaičiau įdomia mintį:
Andriukas dviratukas rašė:
Grandinę ne plauti reikia, o mažiau terlioti tepalais.
Gaunasi, kad plauti nereikia.
Kam tada Paul_84 plovė skiediklį grandinėje?
Negi jis neperskaitė Andriuko raginimą tausoti grandines ir jomis neteršti gamtą?

Tepalas grandinės tarnavimo nepailgina. Neišsilaiko jis narelyje. Jį išstumia greitai. Tad gal ir gerai, kad jį išplovei.

_________________
Linas Vainius rašė:
  • ereliai apsiktais kulnais
  • baikime drumsti ..sūriais pajūrietiškais bezdalais
  • prikibtų gatvėje ..žinočiau kaip elgtis. Internete "viskas galima, žodžio laisvė
LDB - sukčiai
andrius.saugokmedi.lt <- :mokinasi: Už ką balsuoti


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kaip nuplauti grandine
StandartinėParašytas: 2011 Bir 12 03:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 13 14:04
Pranešimai: 957
dėl utilizavimo problemų tepant mineraline alyva, išbandžiau Andriuko dviratuko siūlomą būdą tepti maistiniu aliejum. Tikėjaus, kad tepti reikės dažniau, bet ir plauti bus smagiau.

Bet jau beveik pirmą dieną grandinė ėmė šnekėti lyg būtų nusausėjusi ir gavusi smėliuko, o važiavau visiškasi sausom sąlygom. Tiesa, tepiau saulėgražų aliejumi, ne nuo šprotų, kaip Andriukas dviratukas patarė. Gal klaida, kad įlašinau labai nedaug. Plovėsi grandinė irgi neperdaug smagiai, lyg aliejus būtų prikepęs.

sugrįžau prie naftos produktų, bet galbūt vėliau dar pakartosiu bandymą.

_________________
white coast art


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Neplauk grandinės
StandartinėParašytas: 2011 Bir 12 03:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Kov 19 17:19
Pranešimai: 399
Miestas: Lietuva
Aliejus būna skirtingas.

Kartą atradau žuvų dėžutę, kurioje aliejus buvo itin tepus, ir laikėsi ilgai ir nesivėlė, nekietėjo.
Tokį retai berandu. O tą, kurį radau, saugau jau kelis metus kaip aukso gabalą. Retai naudoju. Nes nežinau kur jį rasti. Pamiršau žuvies dėžutės pavadinimą. Tos dėžutės juk irgi skirtingos.

Dažnas aliejus tikrai kietėja greitai. Kad per dieną sukietėtų dar nepasitaikė.
Kietėjimas yra papildoma priežastis, kodėl tepti reikia mažai. Tada bėgiai mažiau apsivels sukietėjusiu aliejumi.

Jei tau sukietėjo, reiškia saulėgražomis tepti gal neverta. Aš jomis niekada netepiau.
Bet bandykite. Gal įvairios saulėgražos būna.
Keiskite, įvairinkite racioną. Gal iš kepimo atliekų kažką išspausite. Pavyzdžiui, kepate kažką su lašiniais. Lieka ištekėję taukai.
Išspausti tuos taukus iš lašinių gal nepavyktų be keptuvės.

Beje, kad saulėgražos kietėja, reiškia kad jos kietėja ir žmogaus viduje. Todėl gali užsikimšti kraujagyslės. Jei užsikimš smegenyse, žmogus taps kvailu. Štai kodėl kvailiai dažniausiai graužia "semkes". Labai naudinga stebėjimas. Reikės sugalvoti kur man jį pritaikyti.

_________________
Linas Vainius rašė:
  • ereliai apsiktais kulnais
  • baikime drumsti ..sūriais pajūrietiškais bezdalais
  • prikibtų gatvėje ..žinočiau kaip elgtis. Internete "viskas galima, žodžio laisvė
LDB - sukčiai
andrius.saugokmedi.lt <- :mokinasi: Už ką balsuoti


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kaip nuplauti grandine
StandartinėParašytas: 2011 Bir 14 00:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Lap 13 19:54
Pranešimai: 139
Aš tai grandinę tepu kisielium, kartais sirupu ;) Ratų guolių tepimui naudojų šviežų bičių medų, labai klampus, gaila, kad tinkamai suktųsi ratai reikia, kad būtų labai karšta. Prieš treniruote reikia pašildyt fenu stebules ir žinoma palaikyti gera greitį, kad nestingtų. Dar esu pastebėjęs, kad labai gerai tepimui sueina grietinė, bet ta kaimiška, parduotuvėse tokios negausite. Riedėjimas labai geras :) Bėda, kad du kartus per pasivažinėjimą reikia tepti, o vežioti slovikėli su grietine tikrai nepatogu ;)
Dar padangu sandarimui naudoju svarainių sirupą ;) Kas sugalvojo tas visas eksploatacines medžiagas, kai virtuvėje galima visko rasti ;)

Nepykit aš nepiktai, neriimkit asmeniškai ;)
Bet kaikurie patarimai privertė garsiai juoktis ;)
Pirma nemaišykite TEPALO ir ALYVOS. Tai skirtingos medžiagos ir skiriasi paskirtis ( esu mates žmonių, kurie tepalu susitepę grandinę ir dar per smeliuką pervažiavę)
Antra. Šiais laikais galima nusipirkti alyvos, kuri pagaminta iš augaliniu aliejų ir kitų priedų, ir ši alyva yra pilnai išsiskaidanti gamtoje ;) Būna tokių ir guolių tepalų.
aliejų palikit virtuje, žuvis vandenyje ;)
Trečia grandinei plauti geriausiai tinka žibalas, dyzelinas (bent man) nes išgaravęs palieka truputi riebaliuko. Benzinai, skiedikliai tiek istirpdo viską, kad grandinė net žvanga nuo sausumo;) svarbu po grandinės išplakimo bambaliuke duoti labai gerai išdžiūti, kad ir išorė atrodo sausa, viduje dar šlapia, netingėkite palaukti ;)

_________________
Paveikslėlis
- Dviračių dalys, aksesuarai internete. Servisas Klaipėdoje. Aktyviems registruotiems forumo nariams 5 proc. nuolaida.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kam nuplauti grandine
StandartinėParašytas: 2011 Bir 18 04:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Kov 19 17:19
Pranešimai: 399
Miestas: Lietuva
O kam ją plauti? :roll:

_________________
Linas Vainius rašė:
  • ereliai apsiktais kulnais
  • baikime drumsti ..sūriais pajūrietiškais bezdalais
  • prikibtų gatvėje ..žinočiau kaip elgtis. Internete "viskas galima, žodžio laisvė
LDB - sukčiai
andrius.saugokmedi.lt <- :mokinasi: Už ką balsuoti


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 33 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007