Paskutinis prisijungimas: Dabar yra 2024 Kov 28 21:37


Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2011 Geg 05 08:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Bal 02 13:18
Pranešimai: 12
Na va galiu pasidžiaugti, kad kartais pavyksta atgauti pavogtus dviračius. Suradau ir paskui iš Policijos atgavau dviratį pavogtą vasario mėn. Vilniuje. Tiesa apibraižytu rėmu, sugadintu "Stemu", bei nebeveikiančiu amortizatoriumi. Dviratis
pasirodo net nebuvo iškeliavęs iš mano gyvenamojo mikrorajono. Trumpai papasakosiu įvykių eigą:
Begrįždamas iš miesto kitu savo turimu dviračiu pamačiau iš manęs pavogtą "Giantą" bevažiuojantį
visai prie pat savo namų. Per tam tikrą atstumą, kad nesukelčiau įtarimų prisiartinau iš galo. Pradėjau sekti. Važiavau iš paskos, kol pilietis važiuojantis svetimu daiktu įsuko į požeminius garažus, kuriuose pasirodo dirba autošaltkalviu - remontininku. Tada iškviečiau policijos patrulius. Jiems atvykus kartu ir užėjome. Iš pradžių tas žmogėnas man dievagojosi, kad jį jau nusipirkęs prieš porą metų. Paskui priremtas prie sienos jau policininkams aiškino, kad pirko už 700lt. kažkur prie Ozo prekybos centro, prie Krasta Auto ir panašiai. Apvertęs dviratį iš karto pastebėjau, kad rėmo numeris nušlifuotas. Manau šis savadarbis šaltkalvis jį ir "nudrožė". Įrangos savo garaže-servise tam turi. Bet jis nepasivargino nuimti mano pačio sudėtų detalių. Liko mano pirkti purvasargiai, taip pat mano keista juoda vairalazdė(originali buvo sidabrinė), mano pirkti vairo ragai taipogi iš kitos parduotuvės, nei pats dviratis. Būtent pagal šias detales atpažinau savo dviratį. Be to šie požymiai buvo papildomas įrodymas policijos tyrėjai, prie
pranešimo apie šio konkretaus dviračio modelio vagystę iš kart po nusikaltimo. Kompiuteryje atradau ir keletą ankstesnių dviračio nuotraukų kuriose matyti mano minėti požymiai. Jas taip pat kaip įrodymą pateikiau policijos tyrėjai.
Todėl manau, kad pačių dviratininkų sumontuotos ir poto nufotografuotos dalys yra svarbus dalykas atpažistant savo dviratį, bei teikiant įrodymus policijai, jei numeris sugadintas ir nėra kitų atpažinimo požymių. Nes pvz. mano atveju pradžioje policijos patruliai visai nenorėjo vežti dviračio į policijos komisariatą, sakė kaip aš be rėmo numerio įrodysiu savo dviračio nuosavybę. Tik tada kai pasikalbėjome ir atvežėme dviračio dokumentus sutiko vežti į komisariatą. Policijoje mano pateiktų įrodymų
pakako ir dviratis man grąžintas be ilgo gaišinimo. Tai yra dviratį vakare su patruliais nuvežėme į komisariatą, o kitą dieną jį man grąžino.
Su tuo dviratį neva pirkusiu žmogėnu neaišku kaip. Tyrėja sakė, kad jį dar apklausinės. Gal jis ir sumokėjo kažkiek už pavogtą daiktą. Nemanau, kad jis vogė. Manau, kad tikrieji vagys jam šį
dviratį atvilko tiesiai į garažą-servisą. Mano supratimu, neužtenka iš jo
vien konfiskuoti vogtą daiktą. Pagal įstatymus turėtų grėsti baudžiamoji atsakomybė
(189 BK straipsnis). Tuo labiau jei pavyktų įrodyti, kad rėmo numeris nušlifuotas būtent to remontininko siekiant paslėpti daikto nuosavybės įrodymus. Bet kiek suprantu policijai
dažniausiai neįvykdoma užduotis įrodyti, kad įsigyjantysis turtą gautą
nusikalstamu būdu žino, kad jis įgytas nusikalstamu būdu. Būtent dėl
to "žinojo" visi vogtų daiktų pirkėjai ir lieka nenubausti!! Dažniausiai jie apsimeta, kad nežino. Ir dar vienas kuriozas po įvykio patirtas Vilniaus 5-ajame komisariate. Pasirodo policijos tyrėja kuri grąžino man dviratį neturi interneto (tiksliau jis labai apribotas, pas juos galima matyti tik policija.lt puslapį)!!!
Apie kokį vagysčių ir vagių išaiškinamumą tada mes galime kalbėti?
Dabar šitą dviratį Policijoje vėl pažymėjome, tai yra policija išgraviravo kitą numerį. Bet kas iš to? Rėmo numeris jau buvo:) Tas pats gali būti ir su nauju.

Andrius


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Geg 05 12:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Bal 05 20:06
Pranešimai: 8
Miestas: Klaipėda
Nu jei ne pačio pastangos, tai kaip ir be prošvaiščių būtų buvę atgauti savo dviratį, nors ir policijai su pirštu rodai į pavogtą daiktą. Šaunuolis. Reik savo iš visų pusių nufotkint.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Geg 05 15:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Sau 29 15:43
Pranešimai: 838
Kaip man sake perkant dvirati tai reik kurnors uztept dazu nematomoj vietoj (pvz. priekines sakes vamzdyje is apacios), kad jei sugadintu remo numeri, liktu kitokios nuorodos jiem...


Ps. Saunuolis :ploja:

_________________
Paveikslėlis
Mongoose Tyax Sport '09(?)
Homemade Recumbent'as


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007