Paskutinis prisijungimas: Dabar yra 2021 Bal 16 11:55


Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2010 Rgs 20 14:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 14 02:31
Pranešimai: 154


Primityvus, paprastas, bet teisingas klipukas. Gal be reikalo dauguma nesididžiuoja esą lietuviais, ir tuo pačiu menkina save. Kiek bebūtų trūkumų visgi Lietuvoje niekada nebuvo tokio materialinio gerbūvio kaip dabar. Bet viduje žmonės pikti, nelaimingi, pilni agresijos.

P.S. :dviratis:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaip, patiko
StandartinėParašytas: 2010 Rgs 20 15:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Sau 29 15:43
Pranešimai: 839
Nemanau ar sako kad Lietuva knisa :D As labiausiai girdziu apie valdzia

_________________
Paveikslėlis
Mongoose Tyax Sport '09(?)
Homemade Recumbent'as


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaip, patiko
StandartinėParašytas: 2010 Rgs 23 02:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Vas 11 09:26
Pranešimai: 61
Is pirmo zvilgsnio nemaniau, kad klipukas bus toks stiprus. Bet buvo...kad net nesmagiai pasijutau, kokia Lietuvos piliete esu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaip, patiko
StandartinėParašytas: 2010 Rgs 23 22:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 27 23:11
Pranešimai: 257
Miestas: Klaipėda
Nežinau kaip jūs, bet aš didesnę pasaulio dalį matau garsu. Ir, pasirodo, šitos muzikos autorių nežinojau iki šios nuorodos : ) Šis kūrinys kaip super veiksmo filmo atomazga ar didinga kova tarp horizonto platumo pulkų. Pabandykit paklausyt kokį albumą - aš pasijutau kaip po dešimties filmų.

_________________
Paveikslėlis
Fuji Odessa 1.0 2008 Light Blue + Deore M590 + Kinesis All-Terrain
ex Fuji Boulevard 2003 Blue - Nigga stole my bike!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaip, patiko
StandartinėParašytas: 2010 Spa 02 19:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Sau 29 15:43
Pranešimai: 839
Visiska tiesa! Kartais as irgi nepastebedavau konors, o dabar jau pastebiu.

_________________
Paveikslėlis
Mongoose Tyax Sport '09(?)
Homemade Recumbent'as


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaip, patiko
StandartinėParašytas: 2010 Gru 18 00:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 17:44
Pranešimai: 704
Hmmm... Tas pirmasis klipukas. Tik piaras ir nieko daugiau. Dauguma dalyku galima atvizduoti kaip mes norime. Istorija, as ja labai megstu- tai didziausia melage, tai labiau permaininga nei filosofija, tai prostitute visiska. Lietuva lietuviams, taip sakant. O realybeje? Tai salis, kurioje sudetinga islikti normaliam ( deka okupacinio jungo ir degradacijos visuomenes), tai brangi salis (pragyvenimui), tai be perspektyvine salis, su slyksciais ir piktais gyventojais (atsiprasau uz issireiskima, bet atmerkite akis- taip yra juk). BET! Tai mano salis, tai mano gimtine, tai mano SUDAS (atsiprasau). Kuri mes sukureme ir toliau kuriame. Bet nors as neturiu nei laso lietuvisko kraujo. As esu LIETUVIS. Ir busiu naciu, nepaisant mano kosmopolitiskumo. Ir mylesiu sia sali labiau nei nekenciu. Ir as sutiksiu su jusu nuomone, ka begalvotumet, bet cia mano salis, mano LIETUVA (supy---ta, kaip sako mano draugas). Bet as stengsiuos, kad ji butu grazesne!
Va, prispangau. :lol:
Ir seip is istorijos variaciju paskaitymui:

Norėtųsi pakalbėti apie taip vadinamąją "lietuvių tautą". Kaip žinia, dabartiniai lietuviai didžiuojasi savo praeitimi, Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste ir pan., net nesusimąstydami, kaip atsirado lietuvių tauta.

Taigi, pažvelkime į kelis faktus:

1. Lietuvos valstybė iki XVIIa. naudojo senąją slavų (gudų, baltarusių) kalbą savo raštuose. Kodėl ne lietuvių? Kodėl senąją slavų? Kodėl ne lotynų? Net ne lenkų? Atsakymas akivaizdus: tai buvo vienintelė kalba, kurią suprato Lietuvos valdovai. Tai buvo gudų (senovės baltarusių) kalba.

2. Lietuvių kalba, kuria buvo rašoma iki pat XVII a. yra tiesiog nesuprantama dabartiniams lietuviams - net K.Donelaičio Ar M.Mažvydo raštai spausdinami išversti. O jei juos pavartytume - tai kas antras jų žodis - lenkiškas arba baltarusiškas, daug ir vokiškų skolinių.

3. Lietuva dar Vytauto Didžiojo laikais tapo valstybe, kuri ne tik legalizavo žydus, kaip atskirą, savus įstatymus ir religiją turinčią žmonių grupę, bet ir skyrė jiems išimtines, beveik bajoriškas privilegijas, kurių dėka Vilnius, Lietuvos sostinė, greitai tapo vienu svarbiausių pasaulyje žydų kultūros centru.

Ar jau kyla minčių? Jei ne, pratęskime.

Taigi, kaip matome, lietuvių kalba iki XVII a. tiesiog neegzistavo, valdovai kalbėjo baltarusiškai, o lietuviškais vadinami tekstai su mūsų lietuvių kalba panašumo turi mažiau, nei lenkų kalba su bulgarų.

Kyla klausimas - kaip gi susiformavo lietuvių tauta? Akivaizdu, kad vadinamoji LDK buvo ne lietuvių valstybė, o baltarusių, jau pats senasis baltarusių tautos pavadinimas, vėliau prikibęs žydams - Litvaki, rodo, kas valdė šią šalį.

Kaip žinia, XVII amžiuje centrinėje Lietuvoje, ypač Vilniuje, gyventojų daugumą ėmė sudaryti žydai, kuriems ilgą laiką buvo sudarytos išskirtinės gyvenimo sąlygos. Pvz., 1796 surašymo duomenimis, Vilniuje gyveno 17,5 tūkst gyventojų, iš jų - 16 tūkst (daugiau, nei 90 proc.) žydų. Ilgą laiką (iki pat XIXa. vidurio) žydai sudarė stabilią Vilniaus gyventojų daugumą.

Dabar grįžkime prie Lietuvos istorijos: po 1830-ųjų sukilimo Rusijos valdžia pradėjo stambius Lietuvos pertvarkymus, kas, žinoma, skaudžiausiai palietė žydus, o po 1863-iųjų sukilimo buvo imtasi netgi drastiškų priemonių. Akivaizdu, kad šiai tautai, kuri vienintelė turėjo pakankamai geras ekonomines ir kultūrines vystymosi sąlygas, prireikė konsoliduotis, apsijungti su vietiniais gyventojais ir sustiprinti savo pozicijas. Būtent tada ir prasidėjo tautiškumo sąjūdis, kurio žymiausi atstovai (Basanavičius, Jablonskis, kiti), kaip žinia, buvo žydai.

Apie XIXa. Vilnius buvo tapęs pasaulio žydų sostine, būtent čia buvo sukurta žydų naujakalbė - jidiš, būtent čia augo žymiausi žydų rabinai, iš čia po pasaulį plito žydų kultūra, Vilnius tapo pasauliniu kabalizmo centru, dar daugiau - faktiškai čia (dar LDK laikais) kabalizmas ir buvo sukurtas. Vilniuje aktyviai vystėsi ir naujosios, ir senosios judaizmo kryptys.

Ir būtent čia, šalyje, kur žydų bendruomenė buvo itin stipri, jiems ėmė kilti tautiškumo ir kultūrinio identitieto klausimas: kitos tautos turi savo valstybes, ar bent jau gyvenamas teritorijas, kurias galima ginti, kur galima vystyti savo kultūrą. O ką daryti žydams, kurių situacija dėl išsibarstymo po pasaulį išskirtinai kebli? Nors klausimai buvo tipiški, bet žymiai sudėtingiau išsprendžiami, nei kitoms tautoms. Galimų sprendimo variantų irgi turėjo būti taip pat ne vienas.

Vienu iš problemos sprendimų tapo "kosmopolitiškasis" - naujos, pasaulinės kalbos kūrimas, padėsiantis asimiliuotis įvairiausiose tautose, lengviau prisitaikyti ir naująja Palestina paversti visą pasaulį ir taip išspręsti tėvynės klausimą. Bene ryškiausiu šio judėjimo lyderiu tapo Veisiejuose dirbęs Lietuvos žydas Liudvikas Zamenhofas (Ludwig Zamenhof), XIXa. pabaigoje sukūręs naują, pasaulinę Esperanto kalbą. Sunku pasakyti, kiek ši kalba padėjo žydų tautai, tačiau akivaizdu, kad ji tapo vienintele paplitusia visiškai dirbtine kalba - šiuo metu netgi yra žmonių, kuriems Esperantas - tai gimtoji kalba.

Visai kito požiūrio laikėsi konservatyvioji dauguma, kurie nutarė pasirinkti ribotą teritoriją, kurioje būtų didžiausia žydų koncentracija ir geros sąlygos įtakoti vietos gyventojus. Paanalizavę XIX a. pasaulio tautų žemėlapį, pamatytume, kad tokios teritorijos buvo tik dvi: menkai išsivysčiusi, nuo civilizacijos tolima Palestina, kurioje beveik pusę gyventojų sudarė ivritu kalbantys žydai bei Europoje esanti Lietuva, kur keliasdešimt procentų gyventojų sudarė jidiš - daugybę baltizmų, slavizmų ir germanizmų turinčia kalba šnekantys žmonės.

Akivaizdu, kad abi alternatyvos buvo gana įdomios ir patrauklios: Palestina - istorinė žydų tėvynė, kur gyventojai buvo geriausiai išlaikę senasias tradicijas, kita vertus, XIXa. Lietuva buvo tapusi visos Europos, tuo pačiu - ir pasaulio žydų kultūriniu centru.

Deja, tuometinė Palestina, nors ir istorinė tėvynė, atrodė prarasta visiems laikams: ji priklausė Otomanų Imperijai, pagrindinę įtaką ten turėjo karingai nusiteikę musulmonai, o žydams teko pastumdėlių vaidmuo. XIXa. antroje pusėje prasidėjęs ir XXa. pradžioje įsisiūbavęs tautinis turkų atgimimas tik dar labiau pablogino tenykštę situaciją: tūkstančiais žudomi armėnai, graikai, kiti krikščionys, o vėliau - ir milijonų žmonių genocidas parodė, kad Otomanų Imperija su žydais nesiskaitys: musulmonų požiūriu, krikščionys dar buvo kažko verti, bet ir tai žudomi, o žydų... Ar dar verta apie tai kalbėti?

Taigi, žydų bendruomenės puoselėjo mintį atkurti Izraelį, tačiau daugumai ši mintis atrodė neįgyvendinama. Vienu iš realistiškesnių planų tapo naujos žydų valstybės sukūrimas Vidurio Lietuvoje (Litwa Srodkowa) su sostine Vilniumi. Tačiau ir čia kilo klausimų: ką daryti su nemažą dalį (apie 40-50 proc.) sudarančiais vietos gyventojais, daugumoje - baltarusiais ir lenkais bei arčiau jūros gyvenančiais suvokietėjusiais baltų palikuonimis žemaičiais?

Šioms problemoms spręsti ir buvo sukurti keli "lietuvybę" auginę judėjimai, ilgainiui virtę tikru lietuvių tautiniu sąjūdžiu. Iki XIXa. pabaigos šis sąjūdis pasiekė labai daug: buvo sukurta lietuvių kalba, sudaryta iš vietiniams baltarusiams, lenkams ir žemaičiams nesunkiai suprantamų naujadarų, sukurta nemažai naujųjų laikų mitų apie Lietuvos kunigaikščius, didžioji dalis žydų persirašė lietuviais (kaip ryškų pavyzdį žr. žydų dalies kitimą Vilniuje 1876-1941, kur kiekvienas žydų dalies sumažėjimas atitinka lietuvių dalies padidėjimą)

Taigi, atmeskime ideologines pseudotautiškumo širmas ir pripažinkime savo praeitį ir kilmę - mes esame bene primoji pasaulyje dirbtinai suformuota tauta, kilusi ne iš kažkokių neegzistavusių senovės lietuvių, o iš tų pačių Mozės palikuonių - žydų.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Vhbd3KyEplU


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaip, patiko
StandartinėParašytas: 2010 Gru 18 03:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 14 02:31
Pranešimai: 154
Zygfrid, norėčiau sužinoti šaltinius, kuriais rėmeisi, perrašinėdamas Lietuvos istoriją

Ypač įdomu, iš kur tokie faktai, kad lietuvių kalba iki XVIIa. neegzistavo. Kad kanceliarijoj buvo vartojama vien tik gudų kalba? Aš ten toliau jau nė nesigilinu, palauksiu atsakymo.

P.S. Istorija pati savaime nėra prostitutė. Ją tokią padaro žmonės, kurie mato, ką nori matyti ir perdarinėja ją taip, kaip patogu, neatsižvelgdami į autentiškus šaltinius. Arba faktus pritemdami prie patogių išvadų. Paskaičius tavo pranešimą, kaip tik neapleidžia tokia mintis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaip, patiko
StandartinėParašytas: 2010 Gru 18 11:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 17:44
Pranešimai: 704
As ir idejau ta straipsni, kad butu labiau suprantama, kaip atsiranda ta istorija ir kokiu "pasaku" galima prikurti. Ir kas yra tie autentiski saltiniai? Dazniausiai istorija rasoma taip, kaip priimtina egzistuojanciai santvarkai.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Vhbd3KyEplU


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaip, patiko
StandartinėParašytas: 2010 Gru 18 15:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 13 14:04
Pranešimai: 959
zygfrid rašė:
As ir idejau ta straipsni, kad butu labiau suprantama, kaip atsiranda ta istorija ir kokiu "pasaku" galima prikurti. Ir kas yra tie autentiski saltiniai? Dazniausiai istorija rasoma taip, kaip priimtina egzistuojanciai santvarkai.

kad galima kvailiausių pasakų prikurti ir taip aišku. Tai mėgstamas užsiėmimas lietuvybės niekintojų. Ir baisiausia kad tos pasakos kuriamos su tikslu. Jei tikrai domėtumeis istorija, nekiltų tokių klausimų "Kas yra tie autentiški šaltiniai?".. Tavo vietoj ištrinčiau tas šlykščias pasakas.

Čia dėmesio vertas klipukas apie lietuvių kalbą, iš žmonių kurie istorijos nelaiko prostitute: http://tv.delfi.lt/video/aQttPbIK/

_________________
white coast art


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaip, patiko
StandartinėParašytas: 2010 Gru 18 19:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Vas 11 09:26
Pranešimai: 61
Eina sau kraujas užvirė! Koks tavo šaltinis? Žydų bibliotekoj uzsisedejai per ilgai?istorija yra istorija. Yra dalyku, kuriu iki galo neissiaiskinsim niekad. Bet kai kuriu faktu tikrai nederėtų kraipyti. Neverta man čia daugiau sneket, kai susitvarkysiu savo kompa, galėsim padiskutuot (jei tik bus verta diskusijos).


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007