Paskutinis prisijungimas: Dabar yra 2024 Kov 28 17:44


Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Fotoaparato gedimas
StandartinėParašytas: 2013 Bal 24 22:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Sau 29 15:43
Pranešimai: 838
Buvo toks dalykas :| Besedint ijungtas fotoaparatas nuslydo pro koju tarpa ir as inkstintyviai suspaudziau kojas. Rezultatas - objektyvas nebevaiksto. Matesi motoriukas bando stumdyt, bet jis nepilnai tevaiksto. Nuvezem pas meistrus Dubysos gatvej. Jie sutvarke (jau antra karta) ir sake kad luzo ar is savo vietos issoko kazkokie begeliai. Po ju remonto objektyvas visai nebeklause :D Isjungus fotoaparata, objektyvas suvaziuodavo, poto vel islysdavo ir suvaziuodavo atgal, o ijungus perziurejimo rezima jis isvis nesustodavo vazinejes :? Nuvezem vel ir jie pareiske kad gali reiketi keisti objektyva.
Ar man tik atrodo, ar jie kazkokia migla pucia? Man cia panasiau kad jam programiskai kazkas negerai.
Fotoapratas paprastas skaitmeninis (muiline).

Gal kas su tokiu dalyku esat susidures ar bent kazka "nuraukiat"?

_________________
Paveikslėlis
Mongoose Tyax Sport '09(?)
Homemade Recumbent'as


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Fotoaparato gedimas
StandartinėParašytas: 2013 Bal 24 23:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Lap 02 14:05
Pranešimai: 63
Jau kai tokie dalykai susigęsta, tai.. dažniausiai nebeverta taisyti.
Na, ką gali mėginti, tai perrašyti firmware fotoaparato. Aišku, jeigu tokia funkcija apskritai yra.
Koks konkretus modelis fotoaparato?
Aš labai abejoju, kad tie meistrai ras būtent tokį objektyvą muilinei, nebent nupirks lygiai tokį patį fotoapartą ir dar po to paprašys daugiau nei naujas kainuoja :(


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Fotoaparato gedimas
StandartinėParašytas: 2013 Bal 25 01:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Sau 29 15:43
Pranešimai: 838
http://www.fotofabrikas.lt/items/FujiFilm/Skaitmeniniai-fotoaparatai/3e5229.2-FujiFilm-FinePix-F50-fd.html

Jei jau jie sumastys kazka ten brangaus (objektyvas visas virs 200lt) daryt jame tai mes pirksim nauja ir viskas...
Rasiau tik del to kad idomiai jie cia liga nustate :/

_________________
Paveikslėlis
Mongoose Tyax Sport '09(?)
Homemade Recumbent'as


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Fotoaparato gedimas
StandartinėParašytas: 2013 Bal 25 08:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Lap 02 14:05
Pranešimai: 63
Na, aš taip pat manyčiau, kad problema iš tiesų yra mechaninė. Gal tik atrodo, kad pilnai išsitraukia objektyvas ir po to susitraukia atgal, bet iš tiesų, greičiausiai, ne viskas ten padaroma ir fotoaparatas tiesiog mėgina dar kartą.
Atrodo, nelabai ten kokį firmware atnaujinsi. Senukas jau fotoaparatas.
:?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Fotoaparato gedimas
StandartinėParašytas: 2013 Bal 25 08:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Lie 06 18:58
Pranešimai: 76
Mindex rašė:
ir sake kad luzo ar is savo vietos issoko kazkokie begeliai. Po ju remonto objektyvas visai nebeklause


Idomiai cia. Tai ar luzo ar issoko is vietos? Jeigu po remonto neveike, tai koks cia remontas ir kam atsiemiai. Pasakymas "gali reiketi" irgi nekonkretus. Speju meistrai kreivarankiai pasitaike- patys nezino kas yra, arba surinko blogai (jei tai imanoma).
Ka galiu patarti. Muiline pas tave sena, bet nera bloga kaip muiline (vistiek 100 kart geriau nei fototelefonas :D ). Kazka jame keisti ar nesti i remonta nelabai verta- nes tas fotikas maziau kainuoja nei meistro demesys ar kokia detale.
Bandyk pats issiardyti ir paziureti ar yra kas suluze- jei suluze mesk ramia sirdimi i siuksline. Jei ne, bandyk surinkti teisingai. Pagal pozymius arba suluzes, arba blogai surinktas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Fotoaparato gedimas
StandartinėParašytas: 2013 Bal 25 10:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 27 23:11
Pranešimai: 257
Miestas: Klaipėda
Aš tai pasakysiu iš patirties. taisiau 5 aparatus, ir trys iš jų veikė po mano taisymo. kitiems dviems buvo nepataisomai sugadinta objektyvo mechanika. Viduje viskas veikia krumpliaračiais, ir patį objektyvą (visą didžiausią masę) stumdo žirnio dydžio varikliukas. Na gal ne žirnio, bet tokios ne per didelės pupelės dydžio. Ir nuo jo greitų ir silpnų apsisukimų energija perduodama mažinančio santykio krumpliaračiai. nuo varikliuko iki pačio korpuso dažniausiai yra kokie 5-6 krumpliaračiai. pirmieji, tarkim trys, yra visai stiprūs. bet paskutinieji, o ypatingai varikliuko varančioji ašis labai panaši į laikrodžio dalis. taip kad kojomis "palietus" tos dalys ir neatlaiko. surasti jas atsikrai pirkt neįmanoma. geriausia tada medžioti ebay ir rasti kokį su sveiku objektyvu, bet tarkim sugedusiu akumuliatoriumi, ar ekranu daužtu. dar tinka ir skendę - varikliukui vanduo tiek nepakenkią (jei jis buvo išdžiovintas).
priklausomai nuo entuziazmo galima užsiimti ir labai neekonomiškais darbais. pvz pirkti įvairių epoksidinių dervų klijų, formuoti lūžusio krupliaračio ar bėgialių formas, jas dilinti mažomis dildėmis..
tikėtina, kad meistai nemausto. gal tik siūlymai jų neprotingi. pasakytų kad 'basta' ir būtų ramu.


(kai nuspręsi išmesti, išmesk man. aš elektros šlamštą priglaudžiu. poto, kai juo pasidžiaugiu - išmetu į tam skirtu konteinerius. aš saugau gamtą. jūs irgi saugokit)


((ir dar smulkmena. jei nuspręsi pats ardyti, tai tiesiog liepiu - išimk baterija, ir paspaudinėjęs visus mygtukus palik kuriam laikui. geriausia per naktį. poto kai ardysi, vidune bus didžiulis blykstės kondensatorius (juodas ar mėlynas cilindras su pora laidų gale). jame esantis krūvis gali ir pražudyti. aš, kaip patyręs, išgyvenau ir tris kartus nuo to pačio papurtytas. bet tai tik turėtų atgrasyti nuo čiupinėjimo - vieną kartą nupurčius, jame dar pakankamai krūvio antram papurtymui. kondensatorių geriausia iškrauti. prasčiausias būdas būtų atsuktuvu suliesti abu jo kontaktus, pasigrožėti kibirkštim, ir tada tęsti ardymus))

_________________
Paveikslėlis
Fuji Odessa 1.0 2008 Light Blue + Deore M590 + Kinesis All-Terrain
ex Fuji Boulevard 2003 Blue - Nigga stole my bike!


Paskutinį kartą redagavo Zaria_klp 2013 Bal 25 10:17. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Fotoaparato gedimas
StandartinėParašytas: 2013 Bal 25 10:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Sau 29 15:43
Pranešimai: 838
Kadangi ne pats veziau tai ir nieko negalejau padaryt, o ir buvo jis ismestas kelios dienos pries kelione. Paziuresim ka jie pasakys

_________________
Paveikslėlis
Mongoose Tyax Sport '09(?)
Homemade Recumbent'as


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Fotoaparato gedimas
StandartinėParašytas: 2013 Rgp 24 22:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Sau 29 15:43
Pranešimai: 838
Istorija kartojasi :lol: Tik šįkart jo neišmečiau. Perjungiant iš nuotraukų peržiūros į fotografavimo režimą kažkas vėl jam nutiko. Įmetė "ZOOM ERROR" ir nebevaikšto objektyvas visiškai. Net motoriukai jokie neburzgia. Buvo nuspręsta meistrams nebenešti jo. Taigi vienintelis klausimas. Tą kondensatorių užtrumpinus, fotikas veliau veiks toliau? Nes bandysiu kažką jam padaryti, jei neišeis, reiks tada jau kitą įsigyti :(

_________________
Paveikslėlis
Mongoose Tyax Sport '09(?)
Homemade Recumbent'as


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Fotoaparato gedimas
StandartinėParašytas: 2013 Rgp 24 22:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 27 23:11
Pranešimai: 257
Miestas: Klaipėda
užtrumpinus kondencatorių tiesiog iškrausi iš jo mirtį (arba skausmą). įdėjus bateriją jis vėl pasikraus, ir bus toks pat pavojingas.

o ardant būtinai fotkink viską, varžčiukus dėk ant popieriaus, ir pieštuku rašykis iš kur juos išsukai. taip surenkant mažiau klaidų bus. visko ardyti nereiks. tik objektyvą visą paberti, su dantų šepetuku pravalyti, ir prie gero apšvietimo įvertinti, kaip laikosi krumpliaračiai. tikėtina, kad bus padilę, o gal net trūks dantų. tokio atveju - atiduok man. išsiimsiu IR filtrą, kondensatorių, blicą, ekraniuką bei pora mygtukų. likučiu į elektronikos konteinerį : )

_________________
Paveikslėlis
Fuji Odessa 1.0 2008 Light Blue + Deore M590 + Kinesis All-Terrain
ex Fuji Boulevard 2003 Blue - Nigga stole my bike!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Fotoaparato gedimas
StandartinėParašytas: 2013 Rgp 24 23:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Sau 29 15:43
Pranešimai: 838
Neskubam su konteineriais dar :D Prišauksi man nelaime kokią...

_________________
Paveikslėlis
Mongoose Tyax Sport '09(?)
Homemade Recumbent'as


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007