Paskutinis prisijungimas: Dabar yra 2024 Kov 28 14:15


Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2009 Lap 28 16:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 25 12:58
Pranešimai: 47
Miestas: Klaipėda
Valdas rašė:
Jo, pareigūnai prisikabino ir apie 100 metrų teko pavažiuoti "dviračių taku" - teisiškai mes neturėjom jokio pagrindo nepaklusti reikalavimams. Pagal galiojančias KET jei šalia yra "dviračiu takas" tai važiuoti keliu draudžiama.


tai kokia visgi lieka KM esmė? jeigu per visą miestą bus nutiestas dviračių takas, nori pasakyti, KM nebevyks?
Ką mes norime pasakyti važiuodami gatve? Gal tuomet važiuokime šaligatviais?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009 Lap 28 18:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009 Lap 12 14:25
Pranešimai: 78
Miestas: Klaipėda
milda rašė:
tai kokia visgi lieka KM esmė? jeigu per visą miestą bus nutiestas dviračių takas, nori pasakyti, KM nebevyks?
Ką mes norime pasakyti važiuodami gatve? Gal tuomet važiuokime šaligatviais?


Keista, kad tau reikia aiškinti kokia yra KM esmė. Taigi pati žinai, kad apibrėžtos esmės nėra, kiekvienas dalyvis turi savo motyvus ten dalyvauti arba nedalyvauti. Ar KM vyktų nutiesus dviračių takus nepriklauso nei nuo manęs nei nuo tavęs. Jei žmonės rastų prasmę važiuoti keliu esant dviračių takams tada KM vyktų, jei tokios prasmės nerastų tai ir nevyktų.

Bet nenukrypkim nuo temos. Kokią siūlai strategiją kitam kartui?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009 Lap 28 20:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 28 20:45
Pranešimai: 15
Miestas: Klaipėda
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=14003988


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009 Lap 28 22:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 25 12:58
Pranešimai: 47
Miestas: Klaipėda
Valdas rašė:
Keista, kad tau reikia aiškinti kokia yra KM esmė. Taigi pati žinai, kad apibrėžtos esmės nėra, kiekvienas dalyvis turi savo motyvus ten dalyvauti arba nedalyvauti. Ar KM vyktų nutiesus dviračių takus nepriklauso nei nuo manęs nei nuo tavęs. Jei žmonės rastų prasmę važiuoti keliu esant dviračių takams tada KM vyktų, jei tokios prasmės nerastų tai ir nevyktų.

Bet nenukrypkim nuo temos. Kokią siūlai strategiją kitam kartui?


Nepagavai retorikos :)
Norėjau pasakyti, kad jeigu pripažįstam, kad mūsų vieta ant šaligatvių, tuomet jais ir važinėkim. Aš asmeniškai tam nepritariu ir esu už tai, kad dviratininkai turi teisę važiuoti gatve.
Kitos kritinės masės strategija, bet jau kaip aš elgsiuosi - ir toliau važiuosiu gatve. turėsiu problemą su policija - turėsiu. galim bandyt kelt šią problemą į spaudą.
Blogiausiu atveju galima sukti į gatvę, kur dviračių takų nėra. Bet šiuo atveju kaip ir prieinamas kompromisas ir iš dalies pripažįstama policijos pozicija.

Man dar iškilo klausimas: kaip su policija elgiasi sportininkai? Ką sako jų treneriai? tikrai netikėčiau, kad sportuodami jie važinėja mūsų šauniaisiais dviračių takais


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009 Lap 28 22:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009 Lap 12 14:25
Pranešimai: 78
Miestas: Klaipėda
milda rašė:
Nepagavai retorikos :)
Norėjau pasakyti, kad jeigu pripažįstam, kad mūsų vieta ant šaligatvių, tuomet jais ir važinėkim.
Aš asmeniškai tam nepritariu ir esu už tai, kad dviratininkai turi teisę važiuoti gatve.

Čia ne pripažinime esmė. Įstatymiškai mes privalom važiuoti dviračių takais. Jei mes norim važinėti keliais legaliai tai tą teisę mums reikia išsikovoti. Kovos būdai gali būti įvairūs. Vienas iš būdų - tavo siūloma atvira konfrontacija su policininkais. Viena iš alternatyvų - pramušti KET pakeitimą kalbant visiems dviratininkams vienu balsu su politikais ir reikalaujant kad būtų atsisakyta draudimo važiuoti gatvėmis jei šalia yra dvirtakis. Šiam metodui diskutuoti užvedžiau atskirą temą: viewtopic.php?f=10&t=26.

milda rašė:
Kitos kritinės masės strategija, bet jau kaip aš elgsiuosi - ir toliau važiuosiu gatve. turėsiu problemą su policija - turėsiu. galim bandyt kelt šią problemą į spaudą.

Aš siūlau kiek modifikuoti tavo variantą - jei prisikabina policija stengtis įlįsti į KM vidurį ar net patį dešinį kelio kraštą. Tokiu atveju policininkai turės išsirinkti kitą auką, kuri vėlgi gali įlįstį į vidurį. Žodžiu reikėtų pasinaudoti savo stiprybe - struktūros nebuvimu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009 Lap 29 00:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 25 16:32
Pranešimai: 253
Miestas: Klaipėda
Policijai labai nepatiko, kad juos fotografavau, tai prieš nuvažiuojant man mestelėjo tokia fraze:
"Prifotografavot!Galėsit prieš miega žiurėti!".
Iš tų jo žodžiu vienintelis "Prifotgrafavot" girdisi video įrašę, nes ta akimirką kai jis pradėjo sakyti žodžius aš paspaudžiau video sustabdymo mygtuka.
Maniškis fotoaparatas nepritaikytas filmuoti tamsoje ir menkai kas matosi, bet ginčas girdisi neblogai.

Ps: http://picasaweb.google.lt/KritineMasee ... ritineMase nuotraukos

Ps2: šiandien ryte kompiuteris užlūžo, tai video galėsiu ikelti už kokios savaitė, nebent netyčia pasitaikytu galimybė kokiam pusvalandžiui prisėsti prie kito kompiuterio su windows xp, nes reikia video is ms mowie makerio dar išsaugoti. :x :(

_________________
www.zygintas.com


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009 Lap 29 06:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 13 14:04
Pranešimai: 957
Policija tik atlieka savo darbą, užtikrina įstatymo laikymasi. Konfrontuoti su jais nėra labai didelės prasmės, tuo labiau, kad jie įstatymiškai teisūs ir neviršyja savo pareigų. Jie nekalti kad taisyklės neleidžia mums važiuoti gatve jei šalia yra dviračių takas.

Manau, geriausia yra ignoruoti tokias situacijas, kaip siūlo Valdas. Kol policija užsiima vienais, kiti gali apvažiuoti juos ir toliau tęsti savo kelią. Kažkam gali nepasisekti, bauda dviratininkams už "kitus pažeidimus" yra 20-40 Lt (http://teises.lt/baudos). Vėliau mūsų masė galėtų kompenesuoti baudas. Policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymas grėstų rimtesne atsakomybe, ir abejoju ar mes tuo užsispyrimu kažką pasiektume. Geriau būti lankstiems. Bet bėda gali būti tik žiemos metu, kai iš mūsų masės lieka maža grupelė, ir tada policija į mus gali kreiptis kaip į vieną.

Tiesa, reikia turėti omeny, kad pagal taisykles mes kažkiek irgi esame teisūs, ir mūsų važiavimą gatve galima suprasti, kaip atsargumo priemonę nekelti pavojaus pėstiesiems.:
9. Eismo dalyviai privalo laikytis visų būtinų atsargumo priemonių, nekelti pavojaus kitų eismo dalyvių, kitų asmenų ar jų turto saugumui ir aplinkai, taip pat siekdami išvengti nuostolingų padarinių arba juos sumažinti privalo imtis visų būtinų priemonių, išskyrus tuos atvejus, kai dėl to kiltų pavojus jų pačių, kitų žmonių gyvybei ar sveikatai arba tokios priemonės padarytų dar daugiau žalos palyginti su ta, kurios būtų galima išvengti. (BENDROSIOS EISMO DALYVIŲ PAREIGOS)

_________________
white coast art


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009 Lap 29 11:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 28 20:45
Pranešimai: 15
Miestas: Klaipėda
Šiaip palikti policijai žmogų, nelabai priimtinas dalykas. Bendrom jėgom galima pasistengti, kad nei vienas nepatektu į spąstus, bet kadangi čia žmones ne turi patirties su policiją, tai teks palaukti dar kelis metus.
O dėl kameros, aš galiu parūpint viena, jau kur kas geriau negu Žyginto aparatas, ne gėda bus ir žiniasklaidai parodyt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009 Lap 29 13:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 25 16:32
Pranešimai: 253
Miestas: Klaipėda
alcharkov rašė:
Šiaip palikti policijai žmogų, nelabai priimtinas dalykas. Bendrom jėgom galima pasistengti, kad nei vienas nepatektu į spąstus, bet kadangi čia žmones ne turi patirties su policiją, tai teks palaukti dar kelis metus.
O dėl kameros, aš galiu parūpint viena, jau kur kas geriau negu Žyginto aparatas, ne gėda bus ir žiniasklaidai parodyt.


Jeigu yra galimybė kamera pradėk vežiotis į KM. Galėsim įdomesnias akimirkas įamžinti. Beto nežinia kada policija sugalvos prie mūsų prisikabinti, tai tada bus galima viską nufilmuoti.

_________________
www.zygintas.com


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009 Lap 29 21:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 28 20:45
Pranešimai: 15
Miestas: Klaipėda
Cituoti:
Dėl šio tavo konkretaus pasiūlymo aš visiškai sutinku:
alcharkov rašė:
Aš siūlau: ignoruoti policiją ir elgtis kaip individai, o kai kas nors yra užlaikomas, sudarome palaikymo grupelė kuri stebės, bandys apginti, padėti arba fiksuos pareigūnų veiksmus, nes jeigu mes pažeidžiam tik vieną punktą, tai policija sulaikant tokį žmonių kiekį visada padarys pažeidimus, kurios mes galėsim panaudoti prieš jos.
Dar vienas pasiūlymas, nepaklusti nusakymui, draugiškai sustoti visiem ant kelio ir taip blokuoti gatvę.


Sutinku su šio punktu: "Neprovokuokime policininkų - tik tokiu atveju galėsime tikėtis, kad jie bus mūsų draugai, o ne priešai. Nekeikime motorinio transporto vairuotojų, nerodykime nepadorių gestų. Net kai jie to nusipelno. Verčiau pamojuokime nepatenkintiesiems ranka ir nusišypsokime. Apskritai - nieko neprovokuokime ir su niekuo nekonfliktuokime. Kritinė Masė yra apie pozityviai nusiteikusių žmonių vienybę. Vienybė yra jėga. Jėga yra gėris."

Bet manau, kad tokie smulkus (kol kas) konfliktai yra puiki progą pakeisti KET punkčiuką.


Paskutinį kartą redagavo alcharkov 2009 Lap 29 23:33. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007