Paskutinis prisijungimas: Dabar yra 2024 Kov 28 17:38


Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 24 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: padangų montavimas
StandartinėParašytas: 2011 Bal 01 11:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Vas 12 22:07
Pranešimai: 197
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Sveiki, tokia problema, kai važinėjau su xc padangomis nekildavo didesnių problemų, tačiau vakar nusipirkau slikus ir jie nei velnio nesimontuoja, juos reik su kokiu atsuktuvu, ar kažkuo panašiu užmauti, tai ar čia aš kažką ne taip darau? nes su atsukruvu montuodamas aš subražičiau ratlankį ir šiaip tiesiog nepatogu...

_________________
http://symbianity.com
Tavo telefono namai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: padangų montavimas
StandartinėParašytas: 2011 Bal 01 11:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 17:44
Pranešimai: 704
Entuziastai padangu montavimui naudoja spec lopeteles is parduotuviu...
Dviraciais vazinejantys naudoja rato uzspaudejus (ypac lauko salygomis). Namuose dar panaudoju saukstus. Atsuktuvas ne per geriausia mintis, nes gali apgadinti.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Vhbd3KyEplU


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: padangų montavimas
StandartinėParašytas: 2011 Bal 01 11:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 00:43
Pranešimai: 1678
Miestas: Klaipėda
“Slikai” ir siauresnės padangos turi montavimo problemų, nes lieka mažai erdvės, todėl reikia gerokai pavargti ir patartina montuoti su gan geros kokybės tam skirtomis lopetėlėmis (būna plastikinės, tik reikia žiūrėti, kad nebūtų per minkštos, būna metalinės), su atsuktuvu gali tikrai prisidirbti: sugadinti padangą, kemerą ar ratlankį…

Užmovus vieną padangos pusę ant ratlankio, reikia sudėti kamerą, (ją aš dar šiek tiek pripučiu), po to kiek įmanoma daugiau reikia užmautą padangos kraštą nustumti į ratlankio vidurį, ten diametras mažesnis ir atsiranda daugiau laisvumo, po to pradėti mauti kitą padangos šoną, tolygiai tempiant, kol bus užmauta koks 85–90 % padangos, tada jau naudotis tomis lopetėlėmis galutiniam užtempimui. Taip pat ratlankio ir padangos šoną galima patepti gerai muiluotu vandeniu, kad geriau slystų ir užsimautų.

Po užmovimo procedūros, kažkiek pripučiama oro, tada padanga išlyginama ir pripučiama iki rekomenduojamo slėgio. Jei iš kart nelabai pavykta padangą išlyginti, vėl galima nuleisti orą, dar palyginti, vėl pripūsti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: padangų montavimas
StandartinėParašytas: 2011 Bal 01 23:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 27 23:11
Pranešimai: 257
Miestas: Klaipėda
O aš turiu kitokią patirtį. Mano manymu, kai kurie ratlankiai tiesiog neturi pakankamo gylio vidinėje pusėje (nes, ale, yra dvigubi). Gal net geriau vadinti ratlankio vidurys. Va, jei jis nėra gilus, tai kai kurios pandagos net turint visus įrankius bus sprangiai užmaunamos. Pvz, aš dabar ledinėms išvykoms moviausi 2.10 storio Kenda Klondike padangas, ir užmovęs pagalvojau, kad keisiu tik kai reikės. Mat labai kenčia armuota padangos vieta ties ratlenkio kraštu.
Taigi, jei 'nesimontuoja', gali būtų padanga kalta (keli milimetrai mažesnio skersmens), arba ratlankis (nepakankamo gylio).

A ir dar pamiršau. Aš paskūpėjau ratlankio juosos. Todėl dabartiniai ratai apginkluoti juosta, kurią iškirpau iš gan storos kameros. Tai, taip pat kažkiek sumažina ratlankio gylį. Bet aš juk paprastas 'commuteris', man riedasi ir taip : )

_________________
Paveikslėlis
Fuji Odessa 1.0 2008 Light Blue + Deore M590 + Kinesis All-Terrain
ex Fuji Boulevard 2003 Blue - Nigga stole my bike!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: padangų montavimas
StandartinėParašytas: 2011 Bal 02 07:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011 Kov 03 23:56
Pranešimai: 33
Miestas: Klaipeda
Siokios tokios subtilybes is mano patirties:
Montuodamas naudoju plasmasines lopeteles (pirkau ar tau Umaruose, ar tai Vasarej, kartu su lopais kameroms). Idejes kamera ja truputi pripuciu (kamera tada nepapuola tarp padangos ir ratlankio krasto, kas gali pavirsti kameros pradurimu). Sumontavus padanga, ja priputus, negalima labai stipriai (su replemis ar pan.) uzverzti ventilio ziedelio (vazinejant sitoje vietoje gaunasi trintis, kas gali privesti prie kameros pratrynimo).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: padangų montavimas
StandartinėParašytas: 2011 Bal 02 11:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Vas 12 22:07
Pranešimai: 197
Miestas: Vilnius-Klaipeda
man tai saukstai kuo puikiausiai padejo :D :klaupiasi: aciu uz patarimus :)

_________________
http://symbianity.com
Tavo telefono namai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: padangų montavimas
StandartinėParašytas: 2011 Bal 04 22:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Sau 29 15:43
Pranešimai: 838
Dar vienas daznumo klausimas :D Ar kenkia padangai daznas numontavimas/uzmontavimas? Cia jei turi nusipirkes du komplektus padangu plentui ir bekeliei ir keiti pagal situacija? Ar isvis to neverta daryt?

_________________
Paveikslėlis
Mongoose Tyax Sport '09(?)
Homemade Recumbent'as


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: padangų montavimas
StandartinėParašytas: 2011 Bal 04 23:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 00:43
Pranešimai: 1678
Miestas: Klaipėda
Mindex rašė:
Dar vienas daznumo klausimas :D Ar kenkia padangai daznas numontavimas/uzmontavimas? Cia jei turi nusipirkes du komplektus padangu plentui ir bekeliei ir keiti pagal situacija? Ar isvis to neverta daryt?


Man atrodo jog jos greičiau nusidėvi, negu kitaip galima sugadinti. Jeigu tvarkingai išmontuojamos ir sumontuojamos, turbūt neturėtų būti didelės bėdos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Bal 09 19:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Kov 19 17:19
Pranešimai: 399
Miestas: Lietuva
Mindex rašė:
Ar kenkia padangai daznas numontavimas/uzmontavimas?
Keisk jas kaip kojines.

Tempimas, o svarbiausia nuovargis, kurį padangą patiria dėl movimo, yra žymiai mažesnis, negu tas, kurį jį patiria dėl slėgio ir kruvio.

Svarbu smarkiai nepažeisti gumos, kad neapsinuogintu padangos metalas ir nesurudytų iš jo pagamintas lankas.
Lankai buna ir plastikiniai. Bet jie tamposi smarkiau.

Net ir šlamštinę padangą vargu ar sugadinsi. Nebent ji iš popieriaus pagaminta.
Jai nepakenksi. Bet ji pakenks. Dažnai maunant, gali netyčia ją uždėti nelygiai. Ji nusimaus, ir kamera sprogs.

Geros padangos pagamintos tiksliai. Savaime nusimauna retai, bet pasitaiko. Tiksliau ji nenusimauna, bet šonas vienas pakyla ir išleidžia kameros burbulą.
Jei esi atidus, bus saugu.

Netikslūs būna ir ratlankiai. Tada visai sunku: padanga vos laikosi. Tenka mauti labai atsargiai ir dažnai pataisyti, prieš pripučiant.

_________________
Linas Vainius rašė:
  • ereliai apsiktais kulnais
  • baikime drumsti ..sūriais pajūrietiškais bezdalais
  • prikibtų gatvėje ..žinočiau kaip elgtis. Internete "viskas galima, žodžio laisvė
LDB - sukčiai
andrius.saugokmedi.lt <- :mokinasi: Už ką balsuoti


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: padangų montavimas
StandartinėParašytas: 2011 Bal 27 15:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 17:44
Pranešimai: 704
Atrodo padangas montuoti visi mokame, bet dazniausiai uzmirstame kaip reikia ta daryti teisingai.

1. Kada sugadini kamera montavimui naudojant ivairias montiruotes ir buitinius irankius- ismoksti montuoti padangas tik ranku pagalba (iskaitant plentines).
2. Padanga nusimontuoja isleidus ora is kameros ir panaudojus jega- nepamirsti atsukti ziedeli nuo ventilio.
3. Pries uzmontuojant padanga reikia apziureti vidine jos puse ir ratlanki- kad nebutu like to kas gali pradurti kamera.
4. Pripuciame truputi kamera ir ikisame ja i padanga.
5. Ikisame ventili i skyle
6. Uzmontuojame 1 padangos krasta ant ratlankio
7. Uzmontuojame kita padangos krasta ant ratlankio, reikia stebeti, kad kamera butu padangoje ir neislystu per tarpa.
8. Patikriname ar gerai susimontavo padanga ant ratlankio, ypac prie ventilio.
9. Pripuciame padanga, pasitikriname kaip susimontavo.
10. Uzsukame ventili.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Vhbd3KyEplU


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 24 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 43 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007