v e l o u o s t a s
http://www.velouostas.lt/forumas/

Pedalai
http://www.velouostas.lt/forumas/viewtopic.php?f=12&t=284
Puslapis 13

Autorius:  zygfrid [ 2011 Vas 27 00:58 ]
Pranešimo tema:  Pedalai

Klipsiniai pedalai vs patforminiai. Kaip manote, kas geriau. Ir kodel.
Kad efektyviau prisisegus minasi tai cia aisku. Bet yra ir kitu niuansu. Man pvz nepatinka kai koja visada vienoje vietoje. Buna norisi ir ja pajudinti, pakratyti ir pan.

Autorius:  garas [ 2011 Vas 27 01:15 ]
Pranešimo tema:  Re: Pedalai

Kaip seniui, man geriausi pedalai su dirželiniu priveržimu, taip man įprasta. Galima nebūtinai važiuoti su dviratininko bateliais, o ir su paprastais sportbačiais galima ganėtinai gerai priveržti kojas, kad eitų ne tik spausti, bet ir traukti. Toks būtų tokių pedalų privalumas. Na dar gražiau senoviškai atrodo. Kas neįpratę, tai tiems daugiau minusų. Na ir nuo dviračio priklauso. Juokingai atrodytų rekreacinis ar miesto dviratis su neplatforminiais pedalais.

Autorius:  Dexton [ 2011 Vas 27 18:06 ]
Pranešimo tema:  Re: Pedalai

o tokie netinka?
Atsakyti, kurie geriau neina, vienu atveju vieni, kitu kiti. Kada miške važiuoji, ypač greičiau, ir krataisi ant dviračio, bet nori ir toliau minti, kad palaikyti greitį, klipsai į naudą, o rekreaciniais tikslais ar apskritai tiesiog važinėjant nematau reikalo juos naudot, tada kilpos arba platforminiai kaip tik.

Autorius:  žilas [ 2011 Vas 27 19:25 ]
Pranešimo tema:  Re: Pedalai

Patsai naudoju BMX pedalus, su ilgais pinsais. Vienodai laiko esu praleides ir su fixlockais ir su BMX plytomis. Sakyciau ir vieni ir kiti turi pliusu-minusu. kartais kai krato Bmx pedalai turi pliusa kad padams gali pozicija pakeist, o tai tikrai efekto turi. Nenoreciau sutikt su Garas supratimu traukti pedala i virsu (kas imanoma su fxlock ir dirzeliais). Fiziologiskai sanariai i virsu kelti~~~~ evoliucijos pritaikyti tik asmenines kojos pakelimui, o ne apkrovoms. zygfrid -pabandyk bmx plytas, jei apie MTB kalba eina. :suvalge:

Autorius:  garas [ 2011 Vas 27 21:36 ]
Pranešimo tema:  Re: Pedalai

Cituoti:
"zilas"...Fiziologiskai sanariai i virsu kelti~~~~ evoliucijos pritaikyti tik asmenines kojos pakelimui, o ne apkrovoms...

Kažko nesupratau paaiškinimo, dar pakomentuok.

Autorius:  simas [ 2011 Vas 27 22:55 ]
Pranešimo tema:  Re: Pedalai

Aš kai pradėjau su prisegamais (clipless) kurį laiką iš vis nejaučiau jokio pranašumo. Bet kai vėl užsidėjau platforminius jausmas buvo panašus kaip vaikščiočiau su atrištais batais.

Kaip vėliau supratau riedant plentu lengviau pasiekti tikslesnį darnesnį sukimą, nebereikalingos pastangos pėdai išlaikyt ant pedalo, efektyvesnis mynimas, nors apčiuopti pranašumą konkrečiai km/h vargu ar galėčiau.

Grubesnėje trasoje nelieka pavojaus nusipurtyt nuo pedalų. Man nepatinka kai kartais susidūrus su kliūtimi kur neaišku ar pavyks įveikti: jei išsisegi tai pėdos su pedalu sukibimas būna nepakankamas kad pravažiuoti, o neišsisegus gali jau nespėti ištiesti kojos. Bet čia tik kai veiksmas vyksta akimirksniu, paprastose avarinėse situacijose spėjama išsisegti.

Ilgose kelionėse važiuoju su platforminiais, nes su prisegamais bateliais ne taip patogu nulipus nuo dviračio, kelionėms man labai patinka sandalai. Taip pat patinka paįvairinti pėdos padėtį ant pedalo.

Žiemą taip pat naudoju tik platforminius, nes galiu mūvėti šiltus batus. O ir paslydimas ant ledo būna ypač staigus - nespėčiau išsisegti.

garas rašė:
Cituoti:
"zilas"...Fiziologiskai sanariai i virsu kelti~~~~ evoliucijos pritaikyti tik asmenines kojos pakelimui, o ne apkrovoms...

Kažko nesupratau paaiškinimo, dar pakomentuok.


Žinau ką zilas turi omeny. Prisisegus pedalą kylančią pusę reikia ne traukti, o užtenka tik šiek tiek nuimti svorį. Nes fiziologiškai sanarys yra pritaikytas ne tempimui, o stumimui. Uniforminiai raideriai pabrėždami prisisegimo privalumus, dažnai naujokams patarinėja plėšti pedalą į viršų - kas labai nesveika sanariams ir šiaip neturi prasmės. Kažkur galima rasti tyrimą, jog tempiant yra neefektyviai išnaudojamos raumenų grupės, užtenka tik atlaisvinti svorį. Tačiau tikiu kad spurtuojant ar lipant į kalną pravartu trumpam įjungi tempimą. Būtų įdomu jei garas papasakotų kaip tais laikais treneriai mokindavo.

Autorius:  garas [ 2011 Vas 28 00:17 ]
Pranešimo tema:  Re: Pedalai

simas rašė:
... Būtų įdomu jei garas papasakotų kaip tais laikais treneriai mokindavo.

Anais laikais, taip pat ir šiais, profesionaliame ir mėgėjiškame dviračių sporte mokinama pedalus sukti ratu, įjungiant įvairias raumenų grupes, ne vien tik spaudžiant ir traukiant, kaip aš čia supaprastintai buvau parašęs. Toks pedalų sukimo būdas leidžia maksimaliai išnaudoti jėgą, kaip čia teisingai simas buvo pastebėjęs, spurtuojant ar lipant į kalną (šiuo atveju, tai ilgai nepavyksta daryti, labai greitai išsenka jėgos, tada visi lipa kaip gali), o taip pat starte iš vietos, kas aktualu trumpose distancijose treke ir plento prologuose bei „razdėlkėse“. O kad sąnariams tai gal ir netinka, nenuostabu, nes žmogus dar labai trumpą savo evoliucijos laikotarpį yra užlipęs ant dviračio, ateities kartos, manau, prisitaikys. Pasižiūrėjus į profesionalių dviratininkų kojas, pamatysime daug daugiau išvystytų raumenų, kurie kompensuoja sąnarių netobulybes. Tad vienokie ar kitokie pedalai su fiksavimo prie kojų galimybe sporte reikalingi. Nesportuojant – skonio, mados, patogumo reikalas.
Jei dar įdomu, šiek tiek kitokios informacijos iš atminties užkaborių. Tame jėgos sukimo ratu būde vis viena lieka vadinamas „mirties taškas“, kur joks raumuo (ar labai mažai) nepadeda, tai pozicija kai koja yra pačiame aukščiausiame rato taške, ten prasukama iš inercijos. Starto iš vietos metu, atrodo, kad įjungiami visi kūno raumenys, įskaitant ir mažuosius rankų pirštelius (išskyrus vieną visiems žinomą raumenį :D), kam tai pavykdavo, pasiekdavo gerų rezultatų. Be to visi trekininkai, starto iš vietos metu, buvo mokinami pirmus tris (kas sugebėdavo ir daugiau) pedalų sukimo ratus sulaikyti kvėpavimą, tipo kvėpavimas šiuo metu nepadėdavo, taip ir darėme.

Autorius:  simas [ 2011 Vas 28 04:13 ]
Pranešimo tema:  Re: Pedalai

ačiū garui už gyvą informaciją.

nors man prisegami patinka, manau kad jų privalumai yra aklai pervertinami ir nepaminėta blogoji jų pusė. Keletas straipsnių ta linkme:

3 prisegamų pedalų mitai. Mitai tokie:
-prisegami pedalai leidžia minti didesne jėga.
-pedalus reikia traukti į viršų tam kad maksimaliai išnaudoti jėgas.
-minti stovint išvargina; geriau sėdėti, minti sukant ir taip taupyti energiją.

čia apie traumas. Prisisegus kūno judesiai tiksliai kartojasi toje pačioje vietoje, iš to kyla kelio sanarių ir kitos truamos. Platforminiai šiuo atžvilgiu yra natūralesni žmogaus kūnui ir judesiui.

o čia daugiau mokslinis straipsnis apie minėto traukimo ir stumimo efektyvumą.

Autorius:  zygfrid [ 2011 Kov 04 23:46 ]
Pranešimo tema:  Re: Pedalai

Del sanariu (kas dar neturi 30 tai tikriausiai maziausiai rupi tas dalykas), man atrodo, kad "prisegta" koja taisiklingiau dirba ir maziau sau kenkia, nei su paprastais pedalais, kai pastatoma bet kaip.

Autorius:  simas [ 2011 Kov 05 00:30 ]
Pranešimo tema:  Re: Pedalai

daug įvairiausių teorijų čia galima rasti.
manau palaida koja natūraliai suranda sau reikiamą kampą ir mažiau kenkia sąnariams. Nes kaip žinoti koks yra kojos taisyklingas ir natūralus kampas, nustatant fiksuotą prisegimo kampą? O dar nustatinėjant išaiškėja kad kojų ilgiai truputi skiriasi, ir į tai reikia atsižvelgti. Nežinau ar gerai, kad prisisegus sanarys pakartotinai juda toje pačioje vietoje.

kalbant apie save; vienu laikotarpiu su prisegamais jau buvo įsiskaudėjęs sanarys. Ir kaip tik tuo metu išmynėm per visą Prancuziją, Ispanijos kalnus, pasikeitęs į platforminius - ir skausmas palengva praėjo, nors apkrovos pasitaikydavo tokios, kad kartais 20km tekdavo kopti atsistojus ant pedalų ir pan. Tai nežinau :guscioja:

Puslapis 13 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/