Paskutinis prisijungimas: Dabar yra 2024 Kov 28 18:25


Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 98 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: garbės kodeksas
StandartinėParašytas: 2012 Bir 18 10:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 00:43
Pranešimai: 1678
Miestas: Klaipėda
Kaip bebūtų keista, bet man vis dar bado akis toks “smulkus” eismo taisyklių pažeidimas, kaip važiavimas dviračiu per raudoną šviesą sankryžose, perėjose. Susidaro įspūdis, kad gera dalis tautiečių persėdusių ant dviračio susisiekimo tikslais yra labiausiai skubantys ir negalintys palaukti leidžiančio judėti signalo, nors jie gal ir visai ne mūsų tautiečiai, o kokie nors turkai, kuriems yra garbės reikalas važiuoti per raudoną. Pas mus kažkaip jau įprasta per raudoną stovėti, bent jau vairuoti ir didžioji dauguma pėsčiųjų taip daro, bet dviratuoti kažkodėl tai ne. :?:

Kitas klausimas, ar turiu moralinę teisę klausti pirmąjį klausimą, kai pats nusiženginėju taisyklėms, kadangi dažniau renkuosi važiavimą gatve nei šalia esančiu dvirtakiu ant šaligatvio. Tam turiu savo pasiteisinimą, nes jaučiuosi su dviračiu neteisėtai išvarytas iš gatvės. Pasiteisinimo važiuoti per raudoną neturiu, tad grįžtu prie pirmojo klausimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: garbės kodeksas
StandartinėParašytas: 2012 Bir 18 15:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bal 07 10:59
Pranešimai: 327
Miestas: Klaipėda
Taipogi pastebiu tą kitų įprotį nepaisyti šviesaforo signalų, neaišku kas tą įtakoja, ar kokie ten kirminai jų galvose.
Dėl to punkto, kad pažeidi taisykles važiuodamas gatve - aš jau geriau važiuoju gatve ir netrankau praeivių. Iš to tik nauda visuomenei, negu lakstymas pseudo-takais. Negaliu aš lėtai važiuoti ir tiek, tad renkuosiu sau priimtinesnį variantą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: garbės kodeksas
StandartinėParašytas: 2012 Lie 07 23:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 13 14:04
Pranešimai: 957
apskritai tai dauguma eismo taisyklių/ ženklinimų yra atsiradę turint automobilius galvoje. Tuo tarpu dviratis yra mažesnė, lėtesnė, lankstesnė, mažesnį pavojų kelianti transporto priemonė. Manau, dviračiui galėtų negaliot tam tikri ženklinimai, kaip pvz "stop" ženklas, o tam tikrais atvejais gal būtų saugu kirsti raudoną šviesą (aišku įsitikinus tuo).

Bet štai turint omeny situaciją Lietuvoje, kur dviratis sunkiai pripažįstamas gatvėje, visi tokie, kartais ir bereikšmiai, pažeidimai tik dar labiau atima psichologinę teisę dviračiui gatvėje, motorizuotų akyse. Ypač kai nepaisoma raudonos šviesos, prie kurios stoja net didžiausi auto chuliganai.

Tuo pačiu vargu ar mes kada nors susigrąžinsime teisę gatvėje, todėl man kartais norisi spjaut į tuos visus 'garbės kodeksus' ir važiuot kaip tik man patogiau. Svarbiausia turbūt neskriaust silpnesniųjų - beginklių pėsčiųjų (kaip ir pačiam be įtampos vaikščioti šaligatviu).

_________________
white coast art


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: garbės kodeksas
StandartinėParašytas: 2012 Lie 08 10:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Lie 04 14:15
Pranešimai: 126
Miestas: Klaipėda
Dviratis mazesne ir letesne transporto priemone, todel tokie zenklai kaip STOP ir RAUDONAS SIGNALAS turi galioti, nebent nusizudyti sumastei?

_________________
Kada nors bandei. Kada nors „susimovei“. Nesvarbu. Bandyk dar kartą. „Susimauk“ dar kartą. „SUSIMAUK GERIAU“.
- Samuel Beckett


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: garbės kodeksas
StandartinėParašytas: 2012 Lie 08 12:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bal 07 10:59
Pranešimai: 327
Miestas: Klaipėda
Aš retsykiais, kuomet reikia sukti dešinėn ar kairėn, kad nelaukti ilgai prie raudonos signalo, užsikeliu dviratį ant šaligatvio, prasistumiu į reikiamą gatvę ir toliau nuriedu. Vat visas tas lankstumas, niekas nenukenčia nuo tokios mano improvizacijos.
Beje gana dažnai ir pro "plytas" važiuoju, ir tenka vieno eismo juostas į priešingą pusę įveikti, bet prieš tai įvertinant situaciją.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: garbės kodeksas
StandartinėParašytas: 2012 Lie 16 21:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Spa 04 20:30
Pranešimai: 165
Miestas: Klaipėda
Aš asmeniškai stengiuosi važiuoti gatve,nes taip saugiau,rizikuoju praktiškai tik aš pats.O jei lygiai tokiu pat tempu pravažiuočiau nuo centro link vasaros estrados dviračių taku,kokie trys susidūrimai
garantuoti.Mūsų visuomenė dar nepripratusi prie dviračių takų,jiems tai tik kažkokiomis keistomis raudonomis plytelėmis grysta linija.O ir dviračių takus kas įrenginėja,matosi kad ant dviračio gyvenime nesėdėję.Tikiuosi,kad šita padėtis palaipsniui keisis. :uzsisvajojes:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: garbės kodeksas
StandartinėParašytas: 2012 Rgs 16 19:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 20 12:06
Pranešimai: 27
va kaip tik straipsniukas l. ryte apie važiavimą šaligatviais :roll:
http://bendraukime.lrytas.lt/-134762299 ... torija.htm


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: garbės kodeksas
StandartinėParašytas: 2012 Rgs 16 20:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Lie 06 18:58
Pranešimai: 76
Sutinku su tuo, kas parasyta. Esu dviraciu fanatas, bet kada einu Klaipedoje su zmona saligatviu, man kyla noras "nujungti" kas antra dviratininka. Ir as mintyse, o daznai ir garsiai susikeikiu.
Neturiu nieko pries zmones, kurie vazineja dviraciais per saligatvius. Taciau jie turetu ta daryti atsakingai. Nors pagal keliu eismo taisykles dviratininkas atsitrenkes saligatvyje i pestyji visada taps kaltas, zmones, kurie vazineja per saligatvius nesusimasto ir elgiasi labai neatsakingai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: garbės kodeksas
StandartinėParašytas: 2012 Rgs 16 21:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 20 12:06
Pranešimai: 27
lygiai taip aš reaguoju i pėsčiuosius ant dviračių takų. suprantu, kad kartais galima ant jų užlipt užsisvajojus, arba turi kirst juos išlipus iš autobuso, pereinant skersai šaligatvį ar esant kokiai kliūčiai, bet kai matai kokias 2, atsiprašant, bobas stovint ir plepant ant dviračių tako ir dar tašes susidejus, siūtas ima. Arba mamas vežimėlius stumiant dviračiu taku... :galva i siena: reik ir patiems pėstiesiems kultūros pasimokyt :guscioja:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: garbės kodeksas
StandartinėParašytas: 2012 Rgs 16 21:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 13 14:04
Pranešimai: 957
tie "dviračių takai" tai tik formalus pavadinimas, realiai tai yra tie patys šaligatviai, pėsčiųjų erdvė, ant kurios dviračiui ne vieta, tiek dėl jų pačių, tiek dėl pėsčiųjų saugumo. Tuo tarpu Klaipėdos gatvės plačios, eismas nesudėtingas.

Deja, pas mus važinėti šaligatviais tapo jau nepagydoma tradicija ir abejoju ar kas nors keisis. Tuo labiau, kad viena šutvė su skambiu pavadinimu ketina legalizuoti važiavimą apskritai ant visų šaligatvių.. Tada netgi formaliai visi šaligatviai be išimties taps "dviračių takais" (nors jau ir dabar daug kas taip supranta).

Tiesa, gal kas prisimena atvejį, kai berods 2004-ais Klaipėdoje dviratininkas ant šaligatvio užmušė vaiką..?

_________________
white coast art


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 98 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007