Paskutinis prisijungimas: Dabar yra 2024 Kov 28 23:20


Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 198 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Kitas

Kuriam sprendimui pritariate dėl eismo H.Manto gatvėje organizavimo?
pasisakau už "A" juostos įrengimą H.Manto gatvėje 70%  70%  [ 26 ]
pasisakau už "D" juostos įrengimą H.Manto gatvėje 30%  30%  [ 11 ]
Viso balsų : 37
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2012 Kov 22 00:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012 Vas 06 00:06
Pranešimai: 30
Klaipėdos savivaldybės noras vieną iš H. Manto g. juostų pažymėti kaip A juostą ir ten privaloma tvarka nukelti dviratininkus yra pavyzdys kaip nenorima nieko daryti. Jau minėjau, kad dviratininkai A juostoje (visur, ne tik H.M. g.) susiduria su rimtomis saugumo problemomis ir daugelis jų nevažinės ta A juosta. Jei norėtų iš esmės pagerinti situaciją, tai įrengtų normalias atskiras dviračių juostas vietoj kraštinės dešinės eismo juostos ir paliktų po vieną plačią eismo juostą viešajam ir kt. transportui. Idealiu atveju dar apribotų eismo greitį iki 30 km/h ir griežtai kontroliuotų jo laikymąsi. Šitaip pagrindinėje gatvėje sumažėtų tranzitinis transportas (nepatrauklus per mažas greitis), triukšmas, tarša ir kiti neigiami transporto poveikiai. Tranzitiniai srautai eitų lygiagrečiomis gatvėmis. Rastųsi pakankamai ploto pėstiesiems, dviratininkams ir viešam transportui. Tai klasikinis pažangaus susisiekimo sprendimas kokiame nors Olandijos, Danijos ar kt. miesto centre. Kur rūpi darnaus eismo sprendimas, o ne vien tik galimybė privažiuoti iki kiekvienų durų su privačiu automobiliu. Tokį sprendimą būtų galima įvertinti su pagyrimu ir kaip pavyzdį visai šaliai.

P.S. dėl autobuso vairuotojų auklėjimo. Siūlau blaiviai pažiūrėti į situaciją ir mažiau romantikos su ta A juosta. Viešam transportui yra nustatyti grafikai, vairuotojai už jų nesilaikymą baudžiami ir jiems tai šventas dalykas. Autobuso vairuotojo darbas įtemptas, žmonės labai įvairūs, pilna ir agresyvių piktų individų, kurie nemėgsta kai jiems "trukdo" dviratininkai jų juostoje. Todėl į dviratininkus žiūri kaip į bulvių traškučius ant kelio. Vairuotojai turi savo profsąjungas, mėgsta pastreikuoti ir nebūtinai už gryną pinigą priima administracijos aiškinimą "kad reikia gerbti dviratininkus A juostoje". Čia iš mano praktinės patirties bendraujant su Kauno savivaldybės transporto sk. vadovais ir viešojo transporto įmonių vadovais. Nors gatvėje esu mandagus ir atsargus, dviračiu gatvėse važinėju ~30 metų, bet konfliktų su viešuoju transportu nepavyksta išvengti ir pabendrauti su agresyviais vairuotojais. Esame su kolega net tyčia taranuoti autobuso tuščioje gatvėje. Buvo įteiktas pareiškimas policijai, atliekamas tyrimas ir byla numarinta. Kauno transporto įmonių vadovai gauna skundus iš žmonių, bet situacija nesikeičia. Kaune nėra tokio dviračių takų tinklo kaip Klaipėdoje, tai važinėjamės gatvėmis, šaligatviais ir visur, kur mums patogiau. Tačiau Kaune [ir kituose Lietuvos miestuose] nėra tokio dviratininkų srauto, kaip Klaipėdoje. Klaipėda buvo kaip Kaunas, kol ten nebuvo dvirtakių tinklo. Išmokite džiaugtis tuo ką turite ir linkiu kiekvienam susirasti savo kelią. Tikrai nėra beviltiška situacija, kad negalėtumėt patogiai ir saugiai pravažiuoti miesto.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012 Kov 22 01:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 13 14:04
Pranešimai: 957
vėl tie patys gąsdinimai ir daugiau nieko... ir vėl nesusipažinus su tuo kas šioje temoje jau išdiskutuota iki smulkmenų... jei pats toje gatvėje nevažiuočiau, tai pasiskaitęs Lino ir Ružinsko (kurie patys ten gatve nevažiuoja) tikrai išsigąsčiau - baisu.

Linas rašė:
Klaipėdos savivaldybės noras vieną iš H. Manto g. juostų pažymėti kaip A juostą ir ten privaloma tvarka nukelti dviratininkus yra pavyzdys kaip nenorima nieko daryti.
kaip tai "nenorima nieko daryti" jeigu norima įrengti "A" juostą?

Linas rašė:
Idealiu atveju dar apribotų eismo greitį iki 30 km/h ir griežtai kontroliuotų jo laikymąsi. Šitaip pagrindinėje gatvėje sumažėtų tranzitinis transportas (nepatrauklus per mažas greitis), triukšmas, tarša ir kiti neigiami transporto poveikiai. Tranzitiniai srautai eitų lygiagrečiomis gatvėmis.
jau ir dabar ten tranzitiniai srautai eina lygiagrečiom gatvėm, o greitis praktiškai 30km/h - dažnos sankryžos, perėjos, saugumo kalneliai. Kodėl reikia kištis nesusipažinus su situacija?


Cituoti:
Siūlau blaiviai pažiūrėti į situaciją ir mažiau romantikos su ta A juosta.
ne dėl romantikos reikalinga "A" juosta, o dėl butinybės išspręsti problemą - juk jau buvo sakyta.


Linas rašė:
Todėl į dviratininkus žiūri kaip į bulvių traškučius ant kelio.
Ir vėl gąsdinimai. Na nereikia iš Kauno ar Vilniaus mums aiškinti, kaip čia į mus Klaipėdoje žiūri autobusų vairuotojai, juk mes gatve važiuojam ir žinom. Aišku, visko pasitaiko, bet padėtis nėra tokia tragiška kaip čia vėl ir vėl bandoma gąsdinti. Šioje temoje jau yra liudijimų kas kaip.


Linas rašė:
Vairuotojai turi savo profsąjungas, mėgsta pastreikuoti ir nebūtinai už gryną pinigą priima administracijos aiškinimą "kad reikia gerbti dviratininkus A juostoje".
neturėjau nei vieno blogo akibrokšto iš busų vairuotojo, gatvėje kur bendras busų/ dviračių eismas legalus (Tiltų gatvėje). Todėl galima daryti prielaidą jog tai legalizavus Manto gatvėje, situacija pagerės, nors ir dabar nėra prasta.

_________________
white coast art


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012 Kov 22 02:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012 Vas 06 00:06
Pranešimai: 30
Kiekvienas su savo tiesa ir ji kartojasi :-) Nei šita diskusija, nei kiekvieno mūsų nuomonė, nei balsavimai forume nepakeis elgsenos tų žmonių, kurie važiuodami dviračiu pirmiausiai paiso savo saugumo ir patogumo. Tikiuosi, Klaipėdos savivaldybei užteks išminties padarius A juostą ten "nesukraustyti" per prievartą visų dviratininkų.
Lietuvos dviratininkų bendrija palaiko tokius sprendimus, kurie skatina masinį dviračių naudojimą susisiekimui kaip patogią ir saugią transporto priemonę.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012 Kov 22 12:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 29 00:53
Pranešimai: 601
Linas rašė:

Lietuvos dviratininkų bendrija palaiko tokius sprendimus, kurie skatina masinį dviračių naudojimą susisiekimui kaip patogią ir saugią transporto priemonę.


Labai daug apie Lietuvos Dvirtakių Bendrija, yra parašyta, kam dirbat, ir kokiu tikslu.
Imkite, ir skaitykite
http://andrius.konferencijos.lt/LDB/

Linas, ir SauliusR, nematau tikslo su jumis ginčytis. Į kožna tamstų melą, atsakinėsiu tam tinkančiomis Andriuko Dviratuko citatomis.
Nesveika yra rašinėti, kas jau senai parašyta.
p.s. esant reikalui, atsiklausęs, viešinsiu ir savo asmeninius susirašinėjimus, su įvairiais dviratininkais.

_________________
Nepykite, neturiu LietuviŠkų raidžių :-(


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012 Kov 22 12:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012 Vas 06 00:06
Pranešimai: 30
Pyktis trumpina gyvenimą ir sukelia ligas. Linkiu šviesesnių dienų ir sveikatos :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012 Gru 11 21:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Geg 19 00:43
Pranešimai: 1678
Miestas: Klaipėda
http://www.ekodiena.lt/ket-pakeitimai-autobusu-juosta-gales-vaziuoti-ir-lengvieji-automobiliai/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013 Kov 29 20:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 13 14:04
Pranešimai: 957
-Vairuotojau, jūs mane labai neatsargiai aplenkėt..
-Tau ten yra takas. (ir moja ranka)
-Bet ten ant šaligatvio pilna žmonių, aš nenoriu jų užmušti, o čia gatvėje vietos yra, norėčiau, kad ir jūs manes nežudytum.. Gerai?
-Gerai

čia toksai pokalbis su autobuso vairuotoju iš vakar, kuris baigėsi taikiai ir atrodo su supratimu. Prieš tai idėjau vidinių pastangų, kad tai būtų dialogas be pykčio. Ir suveikė.

Prieš tai jis mane aplenkė, jokio mkirtino pavojaus ten nebuvo, bet žestą parodė aiškų. Ir aišku į šaligatvį ranka mojavo.

_________________
white coast art


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013 Kov 29 21:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Spa 04 20:30
Pranešimai: 165
Miestas: Klaipėda
Yra ir man nekartą taip buvę.Rodo su pirštu kur tau vieta.Taip norisi jam paaiškinti kodėl aš čia,o ne ten.Bet dažniausiai pristabdo ir nulekia.Aš tai suvokiu kaip jis masto,kad aš čia tipo nesuprantu kad ten mano vieta.Bet man kyla kitas klausimas,nejau aš taip trukdau,nevažiuoju gi aš vingiuodamas per visą kelia.
Prikabintas failas:
drunk-man-in-poland.jpg [146.62 KiB]
Atsisiųsta 290 kartus(ų)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013 Kov 29 22:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010 Sau 29 15:43
Pranešimai: 838
Pastebejimas is Kritines Mases: Kuo maziau dviratininku jie lenkia, tuo drasesni buna.
Jus atleiskit tiem visiem marsrutininkam ir autobusistam. Jie visa gyvenima uz "barankos" sedi, gyvenime nera zenge pesciuju taku arba vaziave dvirtakiu...

_________________
Paveikslėlis
Mongoose Tyax Sport '09(?)
Homemade Recumbent'as


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2013 Kov 30 21:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009 Lap 29 00:53
Pranešimai: 601
Pastebėjimas, iš kritinių masių Klaipėdoje...

Dažnas, ypač vasarinis važeiva, nesupranta esmės, kas ta masė.
Taigi;
Vypindronina gatvėje, nes kai daug dviračių, jaučiasi ereliais.
Į masę, ar po jos dažnai atrieda dvirtakiais, šaligatviais, tuo paniekindami pačią KM idėja, naudotis gatvėmis.PRIEŠTARAVIMAISI :vaikas:
Dažnas iš jų, taip pat yra, beatodairiškas kariautojas, už dviratį, bet kur, ir bet kaip, net žmonėms per galvas.

Taigis nevilioja ten dalyvauti

_________________
Nepykite, neturiu LietuviŠkų raidžių :-(


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 198 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007